تولید کننده انواع عایق نسوز

تامین کننده موادشیمیایی و کاتالیست صنعتی

طراحی، مشاوره و اجرای انواع کوره های حرارتی

پوشش های نسوز سرامیکی
چسب سرامیکی (AC-Cer Stick)

چسب حرارتی ترکیبی از مواد سرامیکی، بایندرهای آلی و معدنی بر پایه آب است که برای اتصال قطعات سرامیکی به یکدیگر و یا به فلزات بکار می رود. همچنین از این محصول جهت چسباندن برد، بلانکت، آجرهای سبک و سنگین به یکدیگر و یا به سازه فلزی استفاده می گردد.این محصول به عنوان ملات نسوز با استحکام اولیه به مراتب بالاتر از ملاتهای معمولجهت اتصال نسوزهای مختلف با دانسیته های متفاوت نیز می تواند به کار رود. از مصارف دیگر آن می توان به قابلیت ترمیم ترک در قالبهای ریخته‌گری دقیق و قالب های لاست فوم اشاره نمود. دیرگدازی این محصول ۱۵۵۰درجه سانتیگراد است.

پوشش سرامیکی (AC-Cer Coat)

این پوشش سرامیکی، ترکیبی از پودرهاي سرامیکی و بایندرهاي آلی و معدنی است. از ویژگی هاي بارز این محصول، ضریب تابش بالاي آن بوده که نزدیک به جسم سیاه می باشد. این خاصیت مهم، سبب بالا رفتن توانایی جذب و بازتابش مجدد انرژي به درون کوره و به همین دلیل، موجب یکنواختی بهتر دما در محیط کوره می گردد. پوشش سرامیکی AC-Cer Coat با ایجاد سپر حرارتی سبب حفظ ثبات فیزیکی و شیمیایی بلانکت، مدول، برد و آجرهاي سبک و سنگین می گردد و لذا باعث افزایش چشمگیر طول عمر نسوزها می شود. این پوشش بسیار متراکم، بصورت سدي غیرقابل نفوذ در برابر گازهاي خورنده و گازهاي ناشی از احتراق عمل کرده و مانع خوردگی و آسیب به سازه فلزي کوره ها می گردد. همچنین سبب تثبیت سرامیک فایبرها و جلوگیري از ریزش الیاف گردد.

نحوه مصرف: این محصول بصورت آماده به مصرف و در دو گرید پایه آلومینایی و زیرکونیایی با کد و مشخصات فنی مطابق با جدول زیر عرضه می گردد. ترکیب ارائه شده کاملاٌ ویسکوز و غلیظ است تااز یکطرف جدایش ثقلی در حین حمل و نقل و انبارداري به حداقل برسد واز طرف دیگر اینکه هرچه ترکیب غلیظ تر و میزان آب آن کمتر باشداز نظر خواص مکانیکی پوشش بهتري را بوجود می آورد. این ترکیب بر اساس کار با قلمو یا غلتک نقاشی فرموله شده است. جهت سرعت بخشیدن بکار می توان از پیستوله قیر پاش، مولتی کالر پاش و یا کنیتکس پاش نیز استفاده نمود در این موارد لازم است آنرا با کمی آب ( ۰٫۵ تا ۱٫۵ لیتر براي سطل هاي ۳۰ کیلوئی) رقیق نمود و سپس با میکسر کاملاً مخلوط نمود تا ترکیب ویسکوز و یکنواختی حاصل گردد.

دستورالعمل پیشنهادي مصرف:

 • ضخامت پیشنهادي ۵-۰٫۷۵ میلیمتر
 • میزان مصرف ۵ الی ۱٫۱ کیلوگرم در هر متر مربع

مشخصات فنی این نوع پوشش در جدول ذیل شرح داده شده است:

مهمترین مزایاي این پوشش:

 • سهولت اختلاط و قابلیت اعمال به کمک اسپري، قلمو و …
 • مقاومت حرارتی بالا
 • قابلیت چسبندگی و اتصال عالی به آجرهاي نسوز، جرم، مدول، بلانکت، برد، بوته هاي گرافیتی و …
 • استحکام خشک بالا بواسطه بایندرهاي مناسب و استحکام پخت عالی در نتیجه ایجاد باند سرامیکی
 • افزایش چشمگیر عمر نسوزها و شل فلزي کوره بواسطه ایجاد سد متراکم و غیر قابل نفوذ

بتن نسوز زودگیر (Ac- Rapid Cast)

این ترکیب نیاز به کیورینگ خاصی ندارد و پانزده دقیقه پس از اجراء، همزمان با یک واکنش شیمیایی گرمازا، گیرش به تدریج شروع شده و پس از حدود یکساعت، گیرش اولیه انجام می گیرد. جهت انجام تعمیر در سقف و یا نقاط دیگری از کوره که گیرش سریعتری را می‌طلبد، ترکیب زودگیرتری توسط شرکت آمل کربوراندم، قابل ارائه است. فرایند پخت، گرچه حساسیت چندانی به سرعت گرمایش ندارد، ولی پیشنهاد می‌گردد سرعت افزایش دما از ۲۵۰ درجه بر ساعت تجاوز نکند. شرکت آمل‌کربوراندم آماده ارائه ترکیب متناسب با نیاز مشتری با زمان های گیرش متفاوت می باشد.

خمیر نسوز فایبری (AC-Fiber Paste)

خمیر نسوز فایبری، یک مخلوط خمیری مشتمل بر الیاف سرامیک، بایندرهای آلی و معدنی می باشد. ماهیت فایبری این محصول، منجر به ایجاد لایه‌ای با ضریب انبساط حرارتی و هدایت حرارتی پایین و شوک پذیری بالا شده و از جهت دیگر استفاده از بایندرهای مناسب، سبب ایجاد سطحی سخت پس از نصب و خشک شدن، می گردد. از این تركيب می توان در ضخامتهای مختلف روی دیواره داخلی کوره، بر روی شل فلزی، آجر سنگین و سبک، جرم سبک و سنگین، مدول، برد، زد بلوک و غیره استفاده نمود. همچنین این محصول در تعمیرات کوره بصورت سرد و گرم جهت درزبندی و پر کردن ترکها و شکافهای ناشی از ریزش جرم و آجرهای سبک و سنگین (Hot or Cold Spot Repair) استفاده می‌گردد. همچنین قابل ذکر است که قابلیت اعمال به روش قالب ریزی، ماله کشی، پمپ شدن و یا پاشش بوسیله گان را دارد و در دو گرید  ۱۲۶۰ و  ۱۴۳۰ درجه سانتیگراد عرضه می شود.

مهمترین مزایای این ترکیب:

 1. دانسیته و ظرفیت حرارتی پایین
 2. سهولت اختلاط، قابلیت اعمال به کمک پاشش، ماله کشی، پمپ شدن و ریخته گری جهت تهیه قطعات پیش ساخته و غیره
 3. مقاومت بالا به خوردگی فیزیکی (Gas Erosion) و شیمیایی ناشی از محصولات احتراق
 4. قابلیت چسبندگی و اتصال عالی به آجرهای نسوز، جرم، مدول و شل فلزی کوره بدون نیاز به آنکر
 5. استحکام خشک بالا بواسطه بایندرهای مناسب و پخت عالی در نتیجه ایجاد باند سرامیکی
 6. غیر سمی و فاقد بو

در جدول ذیل به برخی از مشخصات فیزیکی و شیمیایی خمیر فایبری اشاره شده است:

 • بهمن ۱, ۱۳۹۷
 • |
 • بدون دیدگاه
 • |