تولید کننده انواع عایق نسوز

تامین کننده موادشیمیایی و کاتالیست صنعتی

طراحی، مشاوره و اجرای انواع کوره های حرارتی

ملات نسوز
بطور کلی ملات هاي نسوز (Refractory mortar) به دو دسته ملات شاموتی سبک و سنگين تقسيم مي شود و به عنوان بايندر و اتصال دهنده براي چيدن آجرهاي نسوز دركوره هاي مختلف صنعتي استفاده مي شود.

 

شرکت آمل کربوراندم برای اولین اوقدام به تولید ملات آماده به مصرف (Ready-to-use) نموده است. این محصول یک نوع ملات ملات با کیفیت بوده که درد سر های مربوط مراحل ساخت ملات را برای کاربر حذف کرده و برای چیدمان آجر ها در ساخت کوره ها بکار گرفته می شود، همچنین با پوشاندن درز بین آجر ها از هجوم سرباره ها و خورندگی سیستم جلوگیری می کند. در ادامه به مشخصات فنی و نحوه آماده سازی این نوع ملات اشاره می گردد.

 

مشخصات فنی ملات آماده به مصرف (Ready-to-use)

ملات آماده به مصرف  و خودگیر در هوا (Air set)  ترکیبی از مواد سرامیکی با دانه­بندی مناسب، بایندرهای معدنی و بر پایه آب است که مخصوص آجرهای عایق فرموله شده است. آجرهای عایق بدلیل تخلخل بالا دارای سرعت جذب بالایی می باشند، لذا نسوز چینی آنها با ملات معمول دو جزئی همراه با مشکلات عدیده ای صورت می گیرد. ملات آماده بمصرف AC-Fixbond  به دلیل برخورداری از فرمولاسیون خاص و منحصر بفرد ضمن افزایش زمان کارپذیری، استحکام مناسبی را پس از خشک و پخت فراهم می سازد. ضمناً این ملات برای آجرهای نسوز سنگین و دنس نیز قابل استفاده می باشد.

 

آماده سازی ملات

لازم است قبل از استفاده از ملات، آن را بمدت چند دقیقه با یک همزن مناسب مخلوط نمود تا حدی که ملات حالت خامه ای پیدا کند. غلظت این ملات جهت استفاده به روش ماله­کشی فرموله شده است و در صورتیکه استفاده به روش غوطه وری مد نظر باشد لازم است مقدار ۵% آب به ترکیب اضافه شود و مجدداً هم بخورد. هنگام مخلوط کردن ملات باید توجه داشت که میکسر و ظروف مورد استفاده کاملاً تمیز و عاری از هر گونه آلودگی می باشد.در پایان لازم است جهت جلوگیری از تبخیر آب، درب ظرف مربوطه را بسته و کاملاً آب­بندی نمود.

نکته: در موارد خاصی که ممکن است به ملات غلیظ تر و یا رقیق تر و یا ملاتی با آنالیز خاص ( بعنوان مثال ملات فسفاتی، ملات آلومینایی، ملات سیلیسی و غیره) نیاز باشد، امکان ارائه آن توسط شرکت آمل کربوراندم وجود دارد.

 

 

  • اردیبهشت ۹, ۱۳۹۵
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |

برچسب ها :